Makijaż Permanentny

Jest to makijaż utrzymujący się 3-5 lat. Ma w sposób naturalny podkreślać kontury i  czerwień wargową ust, brwi i linie rzęs. Wykonywany jest w znieczuleniu stomatologicznym czyli bezboleśnie.
Wykonywany jest metodą Long Time Liner – nr 1 na świecie!

Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają wprowadzone do przestrzeni miedzykomórkowej naskórka i utrzymują się tam 3-5 lat.
Z upływem lat dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio 20% rocznie. Przy bardzo słabo wysyconych makijażach barwnik będzie szybciej niewidoczny, co należy uwzględniać przy wyborze kolorystyki.

PRZED ZABIEGIEM

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu ustalenia preferencji dotyczących kształtu i koloru. Przed wykonaniem pigmentacji wykonywany jest rysunek wstępny który pozwoli klientce zobaczyć zbliżony efekt końcowy. Zawsze pod uwage brane są takie kryteria jak symetria, kształt, naturalny kolor oraz przyzwyczajenia klientki.

ZABIEG

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia, ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Dyskomfort związany z bólem niwelują specjalistyczne, nowoczesne kremy znieczulające, które redukują przykre doznania prawie do zera. W zależności od miejsca pigmentacji zabieg trwa ok 1 godziny. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie ust.

PO ZABIEGU

W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem lub maścią o nazwie Solcoseryl. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

W przypadku osób z tendencją do opryszczek zalecane jest zażywanie leków antywirusowych Heviran oraz maści Zovirax w celu zabezpieczenia konturu ust przed nadmiernym złuszczeniem oraz wydłużonym okresem gojenia. Przez pierwsze dni po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny. Metoda ta nie powinna być stosowana w ciąży, w czasie infekcji oraz u osób chorych na łuszczyce, cukrzyce i przyjmujących leki sterydowe.

6 tygodni po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Korekta I jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem że zostanie wykonana do 8 tygodni po zabiegu. Termin korekty rezerwujemy bezpośrednio po zabiegu. W innych przypadkach jest płatna ok. 200-300 zł.

Po roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny – nazywany dopełnieniem – wycenia się na połowę wartości aktualnej ceny zabiegu. Dopełnienie makijażu można również wykonać po dłuższym okresie niż 1rok w zależności od stopnia rozjaśnienia makijażu.

Prawidłowe i dokładne wykonanie zabiegu oraz przestrzeganie terminów korekt gwarantuje wspaniały i długotrwały efekt.

Makijaż permanentny nie tylko poprawia wizerunek, ale niebywale korzystnie wpływa na samopoczucie i własną samoocenę. Nie mówiąc o tym, że taki makijaż stanowi niesamowitą wygodę i oszczędność czasu szczególnie rano przed wyjściem do pracy, komfort na basenie czy pewność perfekcyjnego makijażu na każdej imprezie.


 Przed zabiegiem

Ważne jest aby skóra na powiekach była nawilżona, a oczy zdrowe.

Warto przed zabiegiem przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (ziołowe tabletki z wyciągiem z nasion kasztanowca) w celu obkurczenia i uszczelnienia naczyń krwionośnych. Zmniejsza to podrażnienie i opuchliznę w trakcie zabiegu.

Osobom, które systematycznie wykonują sobie hennę brwi proponujemy pofarbować rzęsy przed wykonaniem pigmentacji.

Przez 10 dni po zabiegu

Nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji, nie namaczać, nie drapać i nie skubać.

Pielęgnować skórę tylko kosmetykami lub maściami proponowanymi prze linergistkę.

Nie wskazane jest korzystanie z solarium oraz sauny.

Nie nakładać na powieki cieni oraz nie używać maskary, natomiast krem pod oczy nakładać z ominięciem miejsc pigmentowanych.

UWAGA !!!
W przypadku nie przestrzegania zasad pielęgnacji mogą wystąpić odbarwienia lub inne powikłania !

Po wygojeniu

Unikać mocnego opalania skóry pigmentowanej.

Nie wykonywać agresywnych peelingów w miejscach makijażu trwałego.

NALEŻY informować linergistkę o wykonanych lub planowanych ostrzykiwaniach z użyciem botox-u lub kwasu hialuronowego.


 

BRWI – Symetria i charakter

Kształt brwi podkreśla cechy charakterystyczne i równoważy wygląd całej twarzy. Łuk brwi wyraża nastrój i może nawet sprawić, że można wyglądać młodziej.

Nierówne, przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania brwi można idealnie odtworzyć, lub nadać nowy kształt przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i symetrii całej twarzy.

Przed wykonaniem makijażu wspólnie z klientką ustalamy kolor i kształt uwzględniając przyzwyczajenia klientki i typ urody. Po zaakceptowaniu kształtu łuku i zarysów brwi robimy podcień lub imitację delikatnych włosków.


OCZY – wyrazistość i głębia

Nareszcie kredka do oczu niepozostawiająca smug nawet po aktywnych ćwiczeniach fizycznych, pływaniu lub codziennych czynnościach.

Makijaż permanentny oczu sprawia, że rzęsy wydają się grubsze, a oczy bardziej podkreślone. Kreska górna optycznie pogrubia rzęsy oraz nadaje kształt natomiast dzięki dolnej kreseczce możemy uzyskać delikatne zacienienie oraz powiększenie oka. Makijaż permanentny ContureR Makeup to idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem lub chcących po prostu zaoszczędzić czas.


USTA – idealny kształt i kolor

Idealnie wykrojone usta oraz perfekcyjnie dobrany kolor to nasza zasada nr 1.

Makijaż ust nadaje świeżości oraz pewności siebie. Kształt ust dobierany jest na postawie życzeń klientki oraz naszej sugestii kierując się kryteriami naturalności oraz kobiecości. Można wykonać makijaż ust na trzy sposoby.
Pierwszy to wypełnienie ust kolorem – namalowanie konturu oraz zamalowanie tym samym kolorem ust co sprawia wrażenie że są one pomalowane szminką.

Drugi to kontur z zacienieniem – namalowanie konturu z delikatnym zacieniowaniem przy konturze.

Trzeci to kontur – namalowanie samego konturu ust.

Już nigdy nie będziesz musiała korzystać ze szminki nawet po jedzeniu, ćwiczeniach lub pocałunkach!
Twoje usta już zawsze będą piękne, bez względu na sytuację.


MIESZAMY PIGMENTY – w celu uzyskania kolorów lub odcieni niestandardowych

Barwniki do brwi

Barwniki do ust

Barwniki do kresek

Comments are closed.